5. jubileuszowa edycja Łódzkich Dni Informatyki

Od 19 do 23 października odbędą się Łódzkie Dni Informatyki w formule online. Będzie to wyjątkowa, jubileuszowa edycja tego wydarzenia.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie prof. Aleksandra Przegalińska, która uświetni uroczyste otwarcie ŁDI wykładem „Horyzonty AI”. To uznany polski autorytet w dziedzinie sztucznej inteligencji. Aktualnie prowadzi badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie, dotyczące tożsamości w rzeczywistości wirtualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Second Life. Bada reakcje człowieka na kontakt z zaawansowanymi botami i robotami.

Organizatorzy ŁDI, w bogatym pięciodniowym programie oferują 20 warsztatów i wykładów z zakresu: DevOps, Cloud, IoT, AI, e-commerce, Cybersecurity. Zapewniają, że udział w każdym z nich, to oprócz dużej dawki praktycznej wiedzy, szansa na wygranie atrakcyjnych nagród: słuchawek, klawiatur i myszek. Dla uczniów szkół średnich przewidziano moduł Junior w ramach, którego zaplanowano m.in. konkurs na przygotowanie projektu w jednej z czterech kategorii.

Po raz pierwszy w ramach ŁDI zorganizowany będzie także Dzień Biznesowy, który odbędzie się także w wersji stacjonarnej w siedzibie Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Jego uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, podczas jednej z debat, od przedstawicieli firm z klastra ICT Polska Centralna, o sukcesach i porażkach w prowadzeniu firmy IT.

Nowością na tegorocznych Łódzkich Dniach Informatyki jest moduł e-gamingowy w BaseStack. To pierwsze w Łodzi centrum gamingowo-treningowe, przygotowało trzy turnieje e-sportowe: League of Legends, Counter-Strike Global Offensive oraz Fifa 21. Udział w turnieju jest bezpłatny. Dla najlepszych zespołów przewidziano atrakcyjne nagrody. Zapisy na Facebooku.

Więcej informacji na stronie poświęconej wydarzeniu.