7 czerwca rozpocznie się rejestracja nastolatków od 12. roku życia na szczepienia przeciw COVID-19

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej musi wypełnić jej opiekun prawny, który wyraża zgodę na udzielenia świadczenia.

Od 7 czerwca e-skierowanie otrzymają wszystkie nastolatki, które ukończyły 12. rok życia. Tego samego dnia rozpocznie się też rejestracja na szczepienia dla tej grupy wiekowej. W przypadku osób, urodzonych w 2009 r. e-skierowania będą wystawiane dopiero po dniu 12. urodzin.

Decyzją Europejskiej Agencji Leków obecnie osoby od 12. roku życia mogą być zaszczepione tylko szczepionką Comirnaty firmy Pfizer/BioNTech. Obecnie uczniowie będą mogli szczepić się na takich samych zasadach, jak wszyscy obywatele, w ramach Narodowego Programu Szczepień, tj. w Punktach Szczepień Populacyjnych i Punktach Szczepień Powszechnych.

Na szczepienie w Bionanoparku można zarejestrować się dzwoniąc na infolinię NFZ nr 989, przez Internetowe Konto Pacjenta lub podczas bezpośredniej rozmowy telefonicznej z pracownikiem Bionanoparku tel. 42 280 76 83.

Kliknij tutaj, aby pobrać kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID 19.