Cedryki 2017 rozdane!

NAGRODY POLSKIEJ BRANŻY DRUKU 3D ROZDANE!

19 stycznia 2018 roku w Łodzi odbyła się III Gala Rozdania Nagród Branżowych CD3D – pierwszego i najstarszego plebiscytu na świecie, w którym nagradzane są najlepsze firmy, drukarki 3D, wydarzenia oraz osobistości minionego roku w branży druku 3D.

Plebiscyt „Nagrody Branżowe CD3D” jest organizowany od 2014 roku przez CD3D Sp. z o.o. – wydawcę dwóch największych portali internetowych poświęconych technologiom przyrostowym w Polsce – Centrum Druku 3D oraz 3D w praktyce. Od 2016 roku nagrody są wręczane podczas uroczystej Gali, która odbywa się w salach konferencyjnych Bionanoparku w Łodzi.

Do udziału w tegorocznym głosowaniu zaproszono przedstawicieli firm tworzących rodzimą branżę druku 3D. Łącznie wzięło w nim udział 101 osób, które nagradzały firmy, urządzenia i osobistości druku 3D w 15 różnych kategoriach. Zasady głosowania były następujące:

• w każdej z 15 kategorii znalazło się min. 5 nominowanych firm / urządzeń / osób / wydarzeń

• jurorzy oceniali po 3 pozycje z każdej kategorii

• głosowanie odbywało się w systemie 5-3-1: za pierwsze miejsce przyznawanych było 5 punktów, za drugie miejsce przyznawane były 3 punkty, za trzecie miejsce przyznawany był 1 punkt

• nie można było głosować na siebie; głos oddany na siebie / własną firmę lub własne urządzenie był traktowany jako nieważny.

Głosowanie odbywało się drogą elektroniczną w dniach 01-31 grudnia 2017 roku. Nagrodami głównymi w plebiscycie są statuetki Cedryka – robota będącego częścią logo CD3D. W tym roku statuetki zostały wydrukowane na drukarkach 3D SondaSys w technologii SLS, a cokoły wydrukowano na drukarkach 3D Zortrax M200 i M300 w technologii FFF.

Poznaj laureatów