Dawka przypominająca dla młodzieży w wieku od 16 do 18 lat

Rozpoczynają się szczepienia przypominającą dawką preparatu przeciwko koronawirusowi dla młodzieży w wieku od 16 do 18 lat.

Od 25 stycznia w systemie wystawiane są e-skierowania dla młodzieży, która może przyjąć trzecią dawkę. W szczepieniu przypominającym wykonywanym u osób w wieku od 16 do 18 lat stosowany jest preparat Comirnaty (Pfizer-BioNTech) z zachowaniem odstępu co najmniej 5. miesięcy po ukończeniu pełnego (dwudawkowego) schematu szczepienia przeciw COVID-19.

Pacjenci, posiadający e-skierowanie na szczepienie przeciw COVID-19, mogą zarejestrować się na szczepienie w Bionanoparku pod numerem tel. 42 280 76 83 od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 16:00. Na szczepienie można umówić się też poprzez infolinię NFZ nr 989, SMS pod numer 664 908 556 lub przez Internetowe Konto Pacjenta.

Przed rozmową proszę przygotować: numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego.
Na podany numer telefonu, po zarejestrowaniu Państwa w systemie e-Rejestracji, zostanie wysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie w uzgodnionym terminie.

Kliknij tutaj, aby pobrać kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID 19.

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej musi wypełnić jej opiekun prawny, który wyraża zgodę na udzielenia świadczenia.