Eurofins w Bionanoparku

Grupa Eurofins Scientific, światowy lider w badaniach laboratoryjnych podjęła decyzję o inwestycji w Łodzi, na terenie Bionanoparku. W pierwszym etapie planowane jest wzniesienie budynku o powierzchni 1500 m2 przeznaczonego na laboratoria mikrobiologiczne i chemiczne żywności wraz z zapleczem logistycznym i infrastrukturalnym, gdzie zatrudnienie znajdzie niemal 100 osób.

„Wybraliśmy Łódź z kilku powodów – centralnej lokalizacji w bliskości autostrad, które ułatwiają organizację logistyki dla klientów, szerokiego dostępu do wykwalifikowanych specjalistów oraz dobrej współpracy z władzami lokalnymi“ – mówi Olaf Kacperski, Dyrektor Generalny Eurofins w Polsce – „Obecnie projektujemy pierwszy etap inwestycji i wiosną przyszłego roku rozpoczynamy budowę. Kupiliśmy duży grunt i jestem przekonany, że wykorzystamy go efektywnie rozwijając nasze laboratoria i poszerzając portfel analiz, które oferujemy naszym klientom w Polsce“.

Obecnie Eurofins posiada w Polsce laboratoria badań żywności, środowiska, kosmetyków i testowania oprogramowania zlokalizowane w Malborku, Katowicach oraz Gdańsku, punkty logistyczne w Warszawie i Poznaniu oraz pola doświadczalne, gdzie badane są pestycydy w Wielkopolsce. W Katowicach zlokalizowane jest także Centrum Usług Wspólnych, które obsługuje Grupę w zakresie finansów i IT. Łącznie Eurofins w Polsce zatrudnia ponad 600 osób.

Grupa Eurofins Scientific na świecie zatrudnia ponad 40 000 pracowników w 650 laboratoriach zlokalizowanych w 45 krajach i oferujących portfolio ponad 150 000 metod analitycznych, za pomocą których bada bezpieczeństwo, skład, charakterystykę, pochodzenie oraz czystość substancji i produktów a także prowadzi zaawansowaną diagnostykę kliniczną.

Eurofins jest światowym liderem w badaniach żywności, środowiska i produktów farmaceutycznych. Należy też do największych niezależnych dostawców badań i usług laboratoryjnych w zakresie genomiki, badań kryminalistyczych, CDMO, testowania produktów i farmaceutycznych badań klinicznych.
Celem Grupy jest oferowanie klientom wysokiej jakości usług, precyzyjnych i terminowo dostarczonych wyników oraz fachowego doradztwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *