Gala finałowa Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego

Poznaliśmy laureatów Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego – Biznes na Plus.

Galę poprowadzili Miss Polonia 2019 Karolina Bielawska oraz Krzysztof Ibisz. Rozpoczął ją pokaz mody MMC Studio, duetu projektantów Ilony Majer i Rafała Michalaka, którzy będą reprezentować województwo łódzkie podczas światowej wystawy EXPO 2020 w Dubaju.

Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego to wyróżnienie dla podmiotów osiągających najlepsze efekty ekonomiczne, realizujących innowacyjne projekty, cieszących się uznaniem w naszym regionie, kraju i za granicą. To także uhonorowanie osób, które w sposób spektakularny przyczyniają się do rozwoju gospodarczego. Nagrody zostały wręczone w sześciu kategoriach.

Nagrodę w kategorii „Projekt Przyszłości” otrzymała spółka Izodom 2000 Polska ze Zduńskiej Woli za innowacyjne technologie wykorzystywania styropianu w materiałach budowlanych. Nominowani w tej kategorii byli także skierniewicki Instytut Ogrodnictwa – Państwowy Instytut Badawczy i łódzkie Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 1.

Laureatem w kategorii „Lider Innowacji” została firma Neonica Polska z Łodzi, producent zaawansowanych technologicznie rozwiązań oświetleniowych. Nominowani byli także Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu oraz Sieć Badawcza Łukasiewicz Instytut Włókiennictwa z Łodzi.

Nagrodę w kategorii „Eksportowy Produkt Roku” otrzymała spółka Jagoda JPS ze Skierniewic, producent maszyn ogrodniczych, rolniczych i sadowniczych. Nominowani byli także Agro-Masz ze Strzelc Małych w powiecie radomszczańskim oraz Firma Produkcyjno-Handlowa Chrupex z Bełchatowa.

Laury za „Debiut Roku” wygrała łódzka firma Arcybox, producent zabawki dla dzieci, która rozbudzają pomysłowość i inspirują do tworzenia dziecięcych arcydzieł z prostych rzeczy. Nominowani byli także Pink Ninja z Łodzi oraz SunRoof Technology z Łodzi.

Statuetkę w kategorii „Świadomi w Biznesie – Nagroda Publiczności” otrzymał Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie. Nominowani byli także Anders – Dom Seniora ze Studzianek oraz Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego „Uśmiech losu” z Piotrkowa Trybunalskiego.

Marszałek Grzegorz Schreiber uhonorował zwycięzcę kategorii „Biznes na PLUS Nagroda Zarządu Województwa Łódzkiego”. Wygrał skierniewicki Instytut Ogrodnictwa – Państwowy Instytut Badawczy. Nominowani byli także Wytwórnia Pasz i Koncentratów Agro-Kocięba z Czarnocina, Zakłady Artykułów Technicznych „Artech” z Łodzi, PPHU Steven z Goleńska w powiecie łowickim.

Nagrodę Specjalną – za niezwykłe zaangażowanie i niesioną pomoc potrzebującym – otrzymał Dom Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi, największy i najnowocześniejszy ośrodek wsparcia dla kobiet w ciąży i matek z małoletnimi dziećmi.

Galę zakończył koncert Anny Wyszkoni.