Home office skąd tylko chcesz

Firmy z Inkubatora w Bionanoparku oferują usługi, które umożliwią codzienną pracę w niecodziennych okolicznościach.

XOXO Solutions dotychczas ułatwiali dostęp do sieci w najdalszych zakątkach globu, teraz oferują Internet, który umożliwi home office z dowolnego miejsca w Polsce.

– Wielu pracowników mogłoby wykonywać pracę zdalnie, ale nie posiada w domu odpowiedniego łącza internetowego. Nikt nie potrafi przewidzieć jak długo będzie trwała pandemia. Dlatego postanowiliśmy zaoferować Internet bez długoterminowych zobowiązań. – mówi Katarzyna Przybył z XOXO Solutions.

Z oferty mogą skorzystać pracodawcy, którzy chcą zapewnić swoim pracownikom niezbędne narzędzie pracy, ale też pracownicy, którzy np. swoje obowiązki zawodowe chcieliby wykonywać poza miejscem zamieszkania.

– Społeczna izolacja jest bardzo ważnym elementem walki z pandemią. Ale wiele osób ma np. domek na działce nieopodal miasta. Przebywanie tam nadal będzie izolacją, tylko wśród zieleni i śpiewu ptaków – śmieje się Katarzyna Przybysz – Tacy klienci mogą nasz router zabrać ze sobą.

Usługa oferuje dostęp do 4 największych operatorów telefonii komórkowej w Polsce. Router łączy się z siecią, która w danym miejscu oferuje najlepszą jakość połączenia i przesyłania danych. Dostęp do sieci jest zabezpieczony unikalnym hasłem, co chroni wrażliwe dane firmowe. Pracodawca, udostępniając router pracownikowi, ma również możliwość ograniczenia dostępu do wybranych stron www.

W ofercie firmy są routery umożliwiające podłączenie od 5 do nawet 32 urządzeń jednocześnie. Miesięczny abonament to koszt 199 zł brutto. W tej cenie można korzystać z Internetu bez limitu danych z ograniczeniem prędkości. Po przekroczeniu 200GB na miesiąc Internet zwalnia do 5MB/bps, a po przekroczeniu 500GB do 1MB/bps.

Nasz Parkowicz, MS POS, wspólnie z firmą Microsoft oferuje 6 miesięczny dostęp do próbnej wersji aplikacji Microsoft Teams. Narzędzie umożliwia pracownikom pozostanie w stałym kontakcie za pomocą chatów i wideokonferencji. Współpraca w zespołach projektowych może odbywać się poprzez tworzenie zamkniętych i otwartych kanałów komunikacji. Współpracownicy mogą w czasie rzeczywistym pracować na wspólnych plikach pakietu Microsoft Office: Word, Excel, PowerPoint i OneNote. Dodatkowo każdy z użytkowników otrzymuje 2GB do magazynowania osobistych pików i aż 10 GB dostępnych dla plików zespołowych.

– Chcemy pomóc firmom przejść przez ten szczególny czas. Dlatego oferujemy darmowy dostęp nie tylko do samej aplikacji, ale też szkolenia. Zespół MS POS podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem i doradzi najlepiej wykorzystać funkcje oferowane przez aplikację. – mówi Michał Sopiński, doradca Zarządu MS POS – Mamy nadzieję, ze nasza inicjatywa ułatwi pracę zdalną – dodaje.

Aplikację Microsoft Teams można zainstalować na komputerze PC, komputerze Mac lub urządzeniu przenośnym z system IOS lub Android.