Łódzkie Dni Informatyki

Wykłady, warsztaty i prezentacje znalazły się w programie Łódzkich Dni Informatyki, które odbędą się od 24 do 27 listopada. To największe w regionie wydarzenie poświęcone informatyce i telekomunikacji. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, odbędzie się online.

Współorganizatorami Łódzkich Dni Informatyki są Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka oraz firmy zrzeszone w klastrze ICT Polska Centralna, do którego należy m.in. Bionanopark.

Wydarzenie, które organizowane jest już po raz czwarty, potrwa w tym roku dłużej niż latach poprzednich: nie dwa, a cztery dni. W tym czasie zaplanowano inspirujące wykłady, warsztaty i prezentacje na tematy szczególnie ważne z punktu widzenia branży IT. Wiedzę przekażą przedstawiciele firm działających na globalnym rynku, oraz pracodawcy z branży w Łodzi i w regionie łódzkim. Mówcami oraz trenerami w czasie warsztatów będą specjaliści realizujący w codziennej praktyce zawodowej zaawansowane projekty IT.

Rozpoczęcie ŁDI zaplanowano we wtorek 24 listopada od godziny 9.30 wykładem „Własny biznes, wzloty i fackupy – czyli osiem rzeczy, które chciałbym wiedzieć zanim zostałem przedsiębiorcą”. Wygłosi go Michał Sadowski, założyciel firmy Brand 24. Transmisję wykładu będzie można obejrzeć m.in. na Facebooku Bionanoparku.

Łódzkie Dni Informatyki, to wydarzenie skierowane zarówno do studentów, pasjonatów IT, jak i profesjonalistów z branży. Przygotowano również specjalny moduł juniorski, którego tematykę zaproponowali specjaliści z Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego. Jest on adresowany do szkół średnich. Ścieżka Junior przewiduje cztery konkursy polegające na przygotowaniu projektu, w formie krótkiego filmu, na jeden z tematów zadanych przez organizatorów.

Łódzkie Dni Informatyki są współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Łodzi oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Strona wydarzenia www.lodzkiedniinformatyki.pl.