O nas

O nas

Bionanopark jest parkiem naukowo-technologicznym z atrakcyjną ofertą badawczą, inwestycyjną oraz inkubacyjną skierowaną do firm i instytucji działających w obszarze zaawansowanych technologii.

Bionanopark to nowoczesne centrum wdrożeniowe dla biznesu, w którym znajduje się najwyższej klasy sprzęt badawczy, laboratoria bio- i nanotechnologiczne.

Sprzęt w laboratoriach został tak dobrany, aby przedsiębiorcy mogli zlecić prowadzenie badań na każdym etapie rozwoju ich produktów lub technologii.

Kompleksowa linia badawcza Bionanoparku umożliwia przeprowadzenie różnorodnych badań w jednym miejscu i na najwyższym światowym poziomie. Oferta badawcza skierowana jest do wielu branż.

Sprawdź naszą ofertę badawczą

Inkubator Bionanoparku jest miejscem dla młodych, kreatywnych przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać swój biznes w nowoczesnym miejscu przy minimum biurokracji
i maksimum pozytywnej energii.

Wspieramy kreatywnych

Bionanopark to doskonałe miejsce na siedzibę firmy: chroniony teren z pełną infrastrukturą i kilkudziesięciu potencjalnych kooperantów na miejscu. Oferta jest szczególnie atrakcyjna dla firm, które nie mają własnych działów R&D – mogą one na konkurencyjnych warunkach zlecić badania swoich produktów w centrum wdrożeniowym Bionanopark.

Dla inwestora

Różnorodne i funkcjonalne sale umożliwiają zorganizowanie zarówno kameralnych spotkań,
jak i kilkusetosobowych konferencji. Centrum posiada własny system do tłumaczeń symultanicznych. Na terenie obiektu znajduje się przestrzeń na zorganizowanie cateringu oraz bezpłatny parking.

Zarezerwuj sale

Jakość

Laboratoria Bionanoparku posiadają certyfikat wystawiony przez Biuro ds. Substancji Chemicznych, będący potwierdzeniem zgodności działania z zasadami                DPL – Dobrej Praktyki Laboratoryjnej (ang. Good Laboratory Practice).

Wdrożone w laboratoriach badawczych zasady Dobrej Praktyki Laboratoryjnej stanowią gwarancję wiarygodności uzyskiwanych wyników badań od momentu ich planowania, wykonania, aż po właściwe przechowywanie danych źródłowych i powstałych zapisów.

Spółka wdrożyła i utrzymuje System Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2015-10 i ISO 13485:2016-04.

Zakres Systemu Zarządzania Jakością kompleksowo obejmuje wszystkie działania podejmowane w Bionanoparku tj:

  • świadczenie usług dla firm i klientów indywidulanych w zakresie:
    – wspierania rozwoju innowacyjnych technologii
    – prowadzenia badań laboratoryjnych: biologicznych, strukturalnych i modelowania procesów
  • projektowanie, rozwój, produkcję i sprzedaż indywidualnych implantów do rekonstrukcji kości czaszki i twarzoczaszki wykonywanych na zamówienie.

Dodatkowo Laboratorium Autentykacji Produktów, jako jedyne w Polsce, posiada akredytację PCA obejmującą analizy win (Certyfikat Akredytacji Nr AB 1686).

ZOBACZ FILM

Opinie

„Położony wśród zieleni Bionanopark to świetne miejsce dla młodych, kreatywnych umysłów, chcących pracować z dala od zgiełku miasta w komfortowych warunkach. Wybór Inkubatora na siedzibę naszej firmy to jedna z ważniejszych decyzji, która przyczyniła się do rozwoju firmy. […]”

Adam Preś
CEO InPlanner

Jednakże, nie sam budynek i jego świetna infrastruktura jest najważniejsza – istotą są ludzie. Zespół Bionanoparku to zdecydowanie największy atut tego miejsca i dzięki nim start-upy rozwijające się pod skrzydłami doświadczonej załogi Bionanoparku są skazane na sukces. Najemcy Inkubatora mają możliwość korzystania nie tylko z dobrze wyposażonych sal konferencyjnych, laboratoriów, czy lokali biurowych. Organizowane są również szkolenia i warsztaty pozwalające rozwijać swoje umiejętności. Współpraca z Bionanoparkiem owocuje także zaproszeniami na liczne wydarzenia i konferencje, podczas których mamy możliwość dzielić się swoimi doświadczeniami oraz efektami pracy. Efektem takich spotkań było nawiązanie bezcennych kontaktów biznesowych.

„Bionanopark to wiele innowacyjnych firm w jednym miejscu. Przeniesienie naszego biura do Bionanoparku pozwoliło nam na pozyskanie wielu wartościowych partnerów biznesowych.”

Justyna Szymańska
Wiceprezes Zarządu Cleversan Software Sp. z o.o.

„W takim momencie ekspansji naszej firmy istotna jest dla nas lokalizacja w parku naukowo‑technologicznym. Na świecie takie instytucje są doskonale znane, więc sam fakt, że mamy tu swoją siedzibę w jakimś stopniu uwiarygadnia nas przed zagranicznym klientem. Warto też wspomnieć o przyjacielskiej atmosferze pracy i świetnej współpracy.”

Adam Trojańczyk
Co-Founder & CTO Tap to Speak, CEO Czarny Kod Software