O nas

O nas

Bionanopark jest parkiem naukowo-technologicznym z atrakcyjną ofertą badawczą, inwestycyjną oraz inkubacyjną skierowaną do firm i instytucji działających w obszarze zaawansowanych technologii.

Bionanopark to nowoczesne centrum wdrożeniowe dla biznesu, w którym znajduje się najwyższej klasy sprzęt badawczy, laboratoria bio- i nanotechnologiczne.

Sprzęt w laboratoriach został tak dobrany, aby przedsiębiorcy mogli zlecić prowadzenie badań na każdym etapie rozwoju ich produktów lub technologii.

Kompleksowa linia badawcza Bionanoparku umożliwia przeprowadzenie różnorodnych badań w jednym miejscu i na najwyższym światowym poziomie. Oferta badawcza skierowana jest do wielu branż.

Sprawdź naszą ofertę badawczą

Inkubator Bionanoparku jest miejscem dla młodych, kreatywnych przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać swój biznes w nowoczesnym miejscu przy minimum biurokracji
i maksimum pozytywnej energii.

Wspieramy kreatywnych

Bionanopark to doskonałe miejsce na siedzibę firmy: chroniony teren z pełną infrastrukturą i kilkudziesięciu potencjalnych kooperantów na miejscu. Oferta jest szczególnie atrakcyjna dla firm, które nie mają własnych działów R&D – mogą one na konkurencyjnych warunkach zlecić badania swoich produktów w centrum wdrożeniowym Bionanopark.

Dla inwestora

Różnorodne i funkcjonalne sale umożliwiają zorganizowanie zarówno kameralnych spotkań,
jak i kilkusetosobowych konferencji. Centrum posiada własny system do tłumaczeń symultanicznych. Na terenie obiektu znajduje się przestrzeń na zorganizowanie cateringu oraz bezpłatny parking.

Zarezerwuj sale

Łódzki Fundusz Poręczeń Kredytowych sp. z o.o. udziela poręczeń przedsiębiorstwom,  w szczególności mikro-, małym i średnim przedsiębiorstwom, posiadającym na terenie Łodzi:

–        siedzibę lub oddział – zgodnie z wpisem do rejestru przedsiębiorców w Krajowym Rejestrze Sądowym albo

–      stałe lub dodatkowe stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej – zgodnie z wpisem do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) albo

–        adres zamieszkania lub adres do doręczeń, w przypadku, gdy Przedsiębiorca nie posiada ujawnionego w CEIDG stałego lub dodatkowego stałego miejsca wykonywania działalności gospodarczej – zgodnie z wpisem do CEIDG

Więcej informacji

Jakość

Spółka wdrożyła i utrzymuje System Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2015-10.

Zakres Systemu Zarządzania Jakością kompleksowo obejmuje wszystkie działania podejmowane w Bionanoparku tj:

  • świadczenie usług dla firm i klientów indywidulanych w zakresie:
    – wspierania rozwoju innowacyjnych technologii
    – prowadzenia badań laboratoryjnych: biologicznych, strukturalnych i modelowania procesów.

Dodatkowo Laboratorium Autentykacji Produktów, jako jedyne w Polsce, posiada akredytację PCA obejmującą analizy win (Certyfikat Akredytacji Nr AB 1686).

ZOBACZ FILM

Opinie

„Położony wśród zieleni Bionanopark to świetne miejsce dla młodych, kreatywnych umysłów, chcących pracować z dala od zgiełku miasta w komfortowych warunkach. Wybór Inkubatora na siedzibę naszej firmy to jedna z ważniejszych decyzji, która przyczyniła się do rozwoju firmy. […]”

Adam Preś
CEO InPlanner

Jednakże, nie sam budynek i jego świetna infrastruktura jest najważniejsza – istotą są ludzie. Zespół Bionanoparku to zdecydowanie największy atut tego miejsca i dzięki nim start-upy rozwijające się pod skrzydłami doświadczonej załogi Bionanoparku są skazane na sukces. Najemcy Inkubatora mają możliwość korzystania nie tylko z dobrze wyposażonych sal konferencyjnych, laboratoriów, czy lokali biurowych. Organizowane są również szkolenia i warsztaty pozwalające rozwijać swoje umiejętności. Współpraca z Bionanoparkiem owocuje także zaproszeniami na liczne wydarzenia i konferencje, podczas których mamy możliwość dzielić się swoimi doświadczeniami oraz efektami pracy. Efektem takich spotkań było nawiązanie bezcennych kontaktów biznesowych.

„Bionanopark to wiele innowacyjnych firm w jednym miejscu. Przeniesienie naszego biura do Bionanoparku pozwoliło nam na pozyskanie wielu wartościowych partnerów biznesowych.”

Justyna Szymańska
Wiceprezes Zarządu Cleversan Software Sp. z o.o.

„W takim momencie ekspansji naszej firmy istotna jest dla nas lokalizacja w parku naukowo‑technologicznym. Na świecie takie instytucje są doskonale znane, więc sam fakt, że mamy tu swoją siedzibę w jakimś stopniu uwiarygadnia nas przed zagranicznym klientem. Warto też wspomnieć o przyjacielskiej atmosferze pracy i świetnej współpracy.”

Adam Trojańczyk
Co-Founder & CTO Tap to Speak, CEO Czarny Kod Software