Oficjalna inauguracja konkursu „Mam Pomysł na Startup”

Mimo pandemii i izolacji społecznej – Konkurs „Mam Pomysł na Startup” został oficjalnie zainaugurowany. Zgodnie z planem, tyle że wirtualnie.

16 kwietnia 2020 z pewnością przejdzie do historii konkursu jako jedno z najbardziej innowacyjnych przedsięwzięć jakie dotąd zostały przeprowadzone w Polsce, a może nawet w Europie.

Społeczność licząca ponad 100 osób, tj. 69 Uczestników oraz 34 Mentorów, w tym samym czasie, nie wychodząc z domu pracowała w ramach warsztatów online w ponad 60 grupach. Tak rozbudowana formuła, dała możliwość pracy zespołowej w gronie Mentorów, Uczestników, a w finałowej części spotkania Mentora z Mentee.

„Mam Pomysł na Startup” to inicjatywa ukierunkowana na rozwój innowacyjnych projektów zarówno naukowych, technologicznych jak i artystycznych we wczesnej fazie rozwoju. Dlatego tak dużą część konkursu stanowią spotkania, warsztaty i wydarzenia, podczas których w sposób naturalny odbywa się budowanie i podtrzymywanie relacji. Zorganizowane spotkanie w Internecie na platformie komunikacyjnej dało wszystkim poczucie wspólnoty, możliwość prezentacji projektu oraz pierwszą wymianę kontaktów.

Bionanopark jest partnerem konkursu. Jednym z mentorów jest Dyrektor Inkubatora Jacek Łakomski. Tym razem pomoże firmie SomiGRO badającej mikrobiologiczną aktywność gleby.

Do czasu zakończenia pandemii wszystkie spotkania, warsztaty będą prowadzone przy wykorzystaniu platformy komunikacyjnej. Uczestnicy i Mentorzy z niecierpliwością wyczekują dnia kiedy będą mogli spotkać się osobiście z całą społecznością „Mam Pomysł na Startup”.
W dalszym przebiegu konkursu Startupy wezmą udział w 6 miesięcznym mentoringu koordynowanym przez Politechnikę Łódzką. W tym roku zaproszenie do współpracy przyjęło ponad 30 Mentorów z kraju oraz z zagranicy. W finałowym etapie, uczestnicy otrzymają szansę prezentacji projektu przed kluczowymi inwestorami z całego świata podczas organizowanego przy współpracy z Uniwersytetem Łódzkim VC speed dating oraz zawalczą o nagrody sponsorowane przez parterów konkursu w formie finansowej, rzeczowej oraz usługowej o wartości przekraczającej 200 000 PLN.