Pół roku inkubacji dla najlepszego start-upu

Bionanopark nagrodził Agę Mańkowską, która projektuje unikatowe protezy estetyczne kończyn. Laureatka będzie mogła przez pół roku korzystać z Inkubacji w Bionanoparku. Aga Mańkowska, zdobyła też główną nagrodę w konkursie „Mam pomysł na start-up”.

– Postanowiliśmy nagrodzić Agę Mańkowską, ponieważ jej projekt to coś znacznie więcej niż tylko pomysł na biznes. Estetyczne protezy silikonowe to szansa na podniesienie jakości życia pacjentów po amputacji rąk i palców dłoni. – mówi Marek Cieślak, Prezes zarządu Bionanoparku. – W Bionanoparku działa Pracownia Indywidualnych Implantów Medycznych. Nasi eksperci w czasie inkubacji podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

– Z uwagi na pandemię koronawirusa będzie to pierwsza zdalna inkubacja. Jeśli się sprawdzi, rozważymy wprowadzenie jej na stałe do naszej oferty – dodaje Jacek Łakomski, Dyrektor Inkubatora w Bionanoparku.

„Mam pomysł na start-up” to konkurs dla innowacyjnych projektów, zarówno naukowych i technologicznych, jak i kreatywnych oraz artystycznych. Ideą przedsięwzięcia jest łączenie młodych przedsiębiorców z potencjalnymi inwestorami.

W tym roku do konkursu zgłosiły się 102 projekty z całego świata. Kapituła konkursu przyznała dwie nagrody główne. Po 20 tysięcy złotych na rozwój swoich biznesów dostaną GunGuard i Aga Mańkowska-Estetyczna Protetyka Silikonowa. „GunGuard – całkowite bezpieczeństwo sportu strzeleckiego” to przełomowe rozwiązanie do broni, które uniemożliwia oddanie strzału w niechcianym kierunku. „Aga Mańkowska – Estetyczna Protetyka Silikonowa” to firma projektująca unikatowe protezy estetyczne kończyn.

Startupy rywalizowały o nagrody sponsorowane przez partnerów konkursu. Łączna pula przekroczyła 500 000 zł. Wyróżnionych zostało 12 projektów: Augmented Vision, E-JUMP, FixMix – Cyfrowa platforma automatyzująca proces naprawy rzeczy osobistych, Biodegradowalne opakowania i naczynia jednorazowe z produktów odpadowych żywnościowych, CodeAlly, Akademia Super Managera, Innowacyjne kosmetyki bioaktywne, Affido.me, Atmesys, Skuteczne zdziwienie. Wyzwalamy myślenie, brAIniverse i Alikem.