Poręczenia wadialne dla małych i średnich przedsiębiorstw

Poręczenia wadialne dla małych i średnich przedsiębiorców

Startujesz równolegle w wielu przetargach i nie masz wystarczającej gotówki na wadium? A może po prostu nie chcesz blokować środków swojej firmy? Skorzystaj z oferty poręczeń wadialnych dla małych i średnich przedsiębiorców.

Łódzki Fundusz Poręczeń Kredytowych rozpoczął współpracę POLFUND Funduszem Poręczeń Kredytowych S.A. Jest to jeden z największych funduszy poręczeniowych w Polsce. Wspiera projekty, które mają na celu rozwój, wzmocnienie konkurencyjności i trwałości Przedsiębiorstw. POLFUND współpracuje z wieloma renomowanymi instytucjami finansowymi.

Łódzki Fundusz Poręczeń Kredytowych sp. z o.o. powstał w 2005 roku, aby pomagać firmom, które z uwagi brak innej formy zabezpieczenia pożyczki lub kredytu, nie mogły skorzystać z zewnętrznego finansowania inwestycji. Poszerzenie oferty umożliwi małym i średnim przedsiębiorcom startowanie w przetargach publicznych bez konieczności angażowania dużych środków finansowych.

Co to jest poręczenie wadialne?

Wadium wymagane jest w większości przetargów publicznych (czyli przetargów ogłoszonych w Biuletynie Zamówień Publicznych lub Suplemencie do Dziennika Europejskiego). Zasady wniesienia wadium reguluje Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1986). Poręczenie wadialne jest alternatywą dla wnoszenia wadium w gotówce i stanowi równorzędną formę zabezpieczenia przystąpienia do przetargu.

Poręczenia wadialne, mają na celu usprawnić proces przetargu publicznego, a także ułatwić małym i średnim przedsiębiorcom pozyskiwanie zleceń. POLFUND udziela wsparcia Przedsiębiorcom od 20 lat. Najczęściej korzystają z nich przedsiębiorcy z branży budowlanej, transportowej, architekci, projektanci a także dostawcy np. sprzętu medycznego. Rekordzista skorzystał z poręczenia wadialnego prawie 100 razy.

– Łódzki Fundusz Poręczeń Kredytowych oferuje poręczenia wadialne POLFUND na terenie województwa łódzkiego.– tłumaczy Marek Cieślak, Prezes Zarządu Bionanoparku. – mam nadzieję, że nowa oferta ŁFPK ułatwi przedsiębiorcom pozyskiwanie nowych zleceń w przetargach publicznych i znacząco wpłynie na ich konkurencyjność – dodaje.

Dlaczego warto wybrać poręczenia wadialne?

  • Minimum formalności
  • Nie musisz blokować środków finansowych swojej firmy
  • Limit poręczeń wartości do 100 tysięcy złotych
  • Oświadczenie o udzieleniu poręczenia wadialnego wystawiane jest nawet w ciągu kilkunastu minut
  • Opłata za udzielenie poręczenia zaczyna się już od 1%

Cena poręczenia zależy od kilku czynników, ale w każdym przypadku jest ona o wiele niższa od pełnej sumy wadium. – podkreśla Marcin Pawłowski, Prezes Zarządu w POLFUND. – To po prostu się opłaca.

To już kolejny partner ŁFPK. Dotychczas przedsiębiorcy mogli skorzystać z pożyczek przyznawanych z Funduszu Pożyczkowego dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców w ramach programu Jeremie 2 obsługiwanego m.in. w województwie łódzkim przez Łódzką Agencję Rozwoju Regionalnego. A także z oferty Funduszu Pożyczkowego Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju, który udziela niskooprocentowanych pożyczek mikro-, małym i średnim przedsiębiorstwom. Fundusz udzielał też poręczeń, które mogą stanowić dodatkowe zabezpieczenie pożyczek udzielanych przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A.