Ratujmy wzrok Marcelka! Jest szansa, żeby zatrzymać chorobę!

Marcel ma jedynie 6 lat, a praktycznie już nic nie widzi. Nikt nie chciałby wyobrażać sobie życia w ciemności, dlatego jego rodzice zrobią wszystko, aby go przed tym uchronić. Wierzą, że zdążą na czas. Marcelek cierpi na retinopatię, która powstała najprawdopodobniej przez Zespół Battena. Lekarze na chwilę obecną prowadzą badania genetyczne, aby potwierdzić ten fakt, choć zdaniem rodziców to już tylko formalność. Zespół Battena to choroba genetyczna. Skutkuje obumieraniem komórek w organizmie, stąd mogą pojawiać się choroby towarzyszące. Oprócz retinopatii Marcelek cierpi także na niedosłuch, ataksję, napady padaczkowe, zaburzenia snu czy miokolonie.

Rodzina Marcelka nie chce siedzieć bezczynnie i czekać na cud. Szansą na poprawienie stanu zdrowia jest przeszczepowi komórek macierzystych. Zabieg w Bangkoku kosztuje ponad 100 tysięcy złotych. Dlatego rodzina rozpoczęła zbiórkę pieniędzy. Wpłacać można za pośrednictwem portalu Siępomaga klikając tutaj.

Każda złotówka to szansa dla Marcelka, że jeszcze kiedyś sam przeczyta książkę, pójdzie na spacer i po prostu zobaczy jak piękny jest świat.

Zobacz materiał o Marcelku w Wydarzeniach TV TOYA.