Start-up Roku mieści się w Inkubatorze Bionanoparku

Unikalna usługa, klienci w ponad 140 krajach i ciągły apetyt na rozwój – kapituła XI edycji konkursu Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką Bizneswoman Roku, doceniła Katarzynę Przybył, założycielkę firmy XOXO Solutions. Przyznała jej firmie tytuł Start-upu roku. Gratulujemy!

XOXO Solutions to łódzki startup, który stworzył przenośny router, dzięki któremu podróżujący mają dostęp do Internetu w najdalszych zakątkach świata. Nie muszą też obawiać się wysokich rachunków za roaming, bo opłata za usługę jest stała.

– XOXO WiFi to alternatywa dla ryzykownych publicznych hotspotów czy kart SIM. – tłumaczy Katarzyna Przybył, założycielka XOXO Solutions. – Przenośny router po uruchomieniu łączy się z operatorem, który oferuje najmocniejszy sygnał w danym miejscu. XOXO dostarcza Internet wprost od lokalnych operatorów. Pozwala to znacząco obniżyć koszty. W większości krajów XOXO WiFi zapewnia dostęp do kilku operatorów, więc router automatycznie łączy się z tym, który ma najlepszy zasięg. – dodaje.

Obecnie XOXO WiFi oferuje swoje usługi w ponad 140 krajach nie tylko w Europie, ale też w Azji, obydwu Amerykach, Australii i Oceanii. Mają podpisane umowy z ponad 300 operatorami. Z ich usług korzystają też np. klienci banku BNP Paribas.

Łódzka firma znalazła się w gronie 710 nominowanych. Konkurencja była więc spora, ale prostota i uniwersalność usługi przekonała jury.

Konkurs Sukcesu Pisanego Szminką Bizneswoman Roku to najstarsza i największa w Polsce inicjatywa, która do tej pory nagrodziła 90 przedsiębiorczych osób. Jego pomysłodawczynią, 11 lat temu, była prezes Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką Olga Kozierowska. Inicjatywa ma na celu docenienie Polek, które nie boją się realizować odważnych biznesowych, społecznych i kulturalnych projektów. Dzięki temu przed uczestniczkami otwierają się nowe możliwości rozwoju, pozyskania partnerów biznesowych oraz inwestorów.

Finalistki, a następnie laureatki wybiera Jury składające się z kobiet i mężczyzn reprezentujących największe firmy w Polsce i na świecie pod przewodnictwem dr Ireny Eris. To grono osób z różnorodnym doświadczeniem, co pozwala na dokonanie najlepszego wyboru.

Pełna lista laureatek konkursu dostępna jest tutaj.
XOXO Solutions swoją siedzibę w Bionanoparku ma od 2018 roku. Obecnie w biurze zatrudnia 5 osób.