Sukces naszego parkowicza Cleversan Sofware – ich gra Farm Manager 2018 zadebiutowała na 3 miejscu listy globalnych bestsellerów

Łódzkie studio Cleversan Software stworzyło grę, która już przed premierą budziła duże zainteresowanie wśród graczy – na platformie Steam do swojej listy życzeń dodało ją 34 000 graczy, a zadebiutowała na 3 miejscu globalnych bestsellerów. 

Farm Manager 2018 to propozycja dla fanów strategii ekonomicznych. Umożliwia ona graczom kompleksowe zarządzanie przedsiębiorstwem rolnym.
Cleversan Software ma swoją siedzibę w inkubatorze Bionanoparku. Projektuje aplikacje oraz gry komputerowe – pierwszym ich tytułem na platformę Steam był Epic Clicker Journey, który powstał w 2016 roku. W przesiąkniętą humorem i inspirowaną popkulturą grę z 20 lokacjami zagrało ponad 200 000 osób. Farm Manager 2018 to propozycja dla nieco innego grona graczy.

W Farm Manager 2018 dostępnych jest 15 scenariuszy, kampania i tryb wolny. W kampanii pomagamy swojemu ojcu odbudować zniszczoną w wyniku huraganu farmę. Dzięki edukacyjnemu wymiarowi gry w trakcie rozgrywki poznamy wiele ciekawostek związanych z rolnictwem, np. czym są lemiesze, dlaczego wymagana jest kultywacja ziemi i jakie narzędzia wykorzystywali rolnicy do prac w polu przed erą traktorów i kombajnów. Celem gracza będzie trafny dobór inwestycji, członków zespołu i skuteczne zarządzanie procesami uprawy ziemi i hodowli zwierząt.

Farm Manager 2018 w ciekawy sposób łączy strategię ekonomiczną z symulatorem farmy – gracz może wysłać pracowników zarówno do ręcznych prac polowych jak i do prac z użyciem nowoczesnych maszyn rolniczych, może także hodować zwierzęta czy budować ogromne przetwórnie i fabryki. Giełda maszyn gospodarskich pozwala na wybór niezbędnego wyposażenia spośród prawie 40 modeli. Jeśli gracz zdecyduje się na zakup używanego, ale tańszego sprzętu, to tak jak w realnym życiu, będzie musiał liczyć się z tym, że takie maszyny mogą być bardziej awaryjne, w szczególności, jeśli będzie je obsługiwał niedoświadczony pracownik.

Po zatrudnieniu pracowników gracz może zacząć uprawę – ma do wyboru ponad 20 gatunków roślin, od pszenicy, czy sorgo aż po maliny. Musi jednak pamiętać, by właściwie przygotować ziemię pod konkretną uprawę, a potem reagować na choroby roślin i zmienne warunki atmosferyczne takie jak susza czy ulewny deszcz, by nie stracić plonów i tym samym przychodów.

Każda kolejna inwestycja w gospodarstwie będzie generować zadania i możliwości, którym gracz będzie musiał sprostać. Rozszerzenie swojej działalności o hodowlę zwierząt wiąże się
z zapewnieniem im odpowiedniego, jak najtańszego pokarmu i wykwalifikowanych opiekunów, a w razie choroby także opieki weterynaryjnej. Z drugiej strony taka droga rozwoju pozwala na stworzenie przetwórni mleka i rozpoczęcie produkcji sera czy masła. Nieważne, w którą stronę gracz będzie chciał rozwinąć swoje gospodarstwo, ważne, by podejmowane decyzje były przemyślane i prowadziły do upragnionego celu – stworzenia potężnego przedsiębiorstwa rolnego.

W Farm Manager 2018 twórcy umożliwili użytkownikom rozgrywkę w widoku strategicznym jak i możliwość wejścia w widok z oczu pracowników przebywających na farmie. Do dyspozycji jest również tryb fotograficzny, dzięki któremu gracz będzie mógł wykonać unikatowe zdjęcia wykreowanego przez siebie gospodarstwa, zarówno dorodnych dyń skąpanych w jesiennych kolorach otaczających drzew jak i skubiących trawę owiec czy krów, które wygrzewają się w wiosennych promykach słońca.

Gra Farm Manager 2018 miała premierę 6 kwietnia 2018 r., została wydana przez PlayWay, a jej dystrybutorem w Polsce jest firma Cenega. W wersji pudełkowej (na ten moment dostępnej tylko w Polsce!) nabywcy znajdą między innymi dwustronny kalendarz oraz grafikę wykonaną przy użyciu technologii soczewkowej – dzięki której można obserwować przemijanie pór roku. Gra oferuje także wsparcie dla modów, co oznacza, że za pośrednictwem Warsztatu Steam gracz ma dostęp do nowych elementów gry i dodatków tworzonych przez członków społeczności.

Farm Manager 2018 to przede wszystkim doskonała zabawa, relaksująca muzyka i ogromna ilość zadań i przeciwności losu do pokonania. Tytuł dla osób ambitnych, które chcą sprawdzić się w roli gospodarza i przedsiębiorcy. W wirtualnym świecie pozwala zdobyć doświadczenie, poszerzyć wiedzę i nabyć umiejętność podejmowania trafnych decyzji biznesowych na podstawie raportów i dynamicznie zmieniającej się sytuacji na rynku.

Link do gry: http://store.steampowered.com/app/495560/Farm_Manager_2018/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *