Sukces naszego parkowicza Cleversan Sofware – ich gra Farm Manager 2018 zadebiutowała na 3 miejscu listy globalnych bestsellerów

Łódzkie studio Cleversan Software stworzyło grę, która już przed premierą budziła duże zainteresowanie wśród graczy – na platformie Steam do swojej listy życzeń dodało ją 34 000 graczy, a zadebiutowała na 3 miejscu globalnych bestsellerów. 

Farm Manager 2018 to propozycja dla fanów strategii ekonomicznych. Umożliwia ona graczom kompleksowe zarządzanie przedsiębiorstwem rolnym.
Cleversan Software ma swoją siedzibę w inkubatorze Bionanoparku. Projektuje aplikacje oraz gry komputerowe – pierwszym ich tytułem na platformę Steam był Epic Clicker Journey, który powstał w 2016 roku. W przesiąkniętą humorem i inspirowaną popkulturą grę z 20 lokacjami zagrało ponad 200 000 osób. Farm Manager 2018 to propozycja dla nieco innego grona graczy.

W Farm Manager 2018 dostępnych jest 15 scenariuszy, kampania i tryb wolny. W kampanii pomagamy swojemu ojcu odbudować zniszczoną w wyniku huraganu farmę. Dzięki edukacyjnemu wymiarowi gry w trakcie rozgrywki poznamy wiele ciekawostek związanych z rolnictwem, np. czym są lemiesze, dlaczego wymagana jest kultywacja ziemi i jakie narzędzia wykorzystywali rolnicy do prac w polu przed erą traktorów i kombajnów. Celem gracza będzie trafny dobór inwestycji, członków zespołu i skuteczne zarządzanie procesami uprawy ziemi i hodowli zwierząt.

Farm Manager 2018 w ciekawy sposób łączy strategię ekonomiczną z symulatorem farmy – gracz może wysłać pracowników zarówno do ręcznych prac polowych jak i do prac z użyciem nowoczesnych maszyn rolniczych, może także hodować zwierzęta czy budować ogromne przetwórnie i fabryki. Giełda maszyn gospodarskich pozwala na wybór niezbędnego wyposażenia spośród prawie 40 modeli. Jeśli gracz zdecyduje się na zakup używanego, ale tańszego sprzętu, to tak jak w realnym życiu, będzie musiał liczyć się z tym, że takie maszyny mogą być bardziej awaryjne, w szczególności, jeśli będzie je obsługiwał niedoświadczony pracownik.

Po zatrudnieniu pracowników gracz może zacząć uprawę – ma do wyboru ponad 20 gatunków roślin, od pszenicy, czy sorgo aż po maliny. Musi jednak pamiętać, by właściwie przygotować ziemię pod konkretną uprawę, a potem reagować na choroby roślin i zmienne warunki atmosferyczne takie jak susza czy ulewny deszcz, by nie stracić plonów i tym samym przychodów.

Każda kolejna inwestycja w gospodarstwie będzie generować zadania i możliwości, którym gracz będzie musiał sprostać. Rozszerzenie swojej działalności o hodowlę zwierząt wiąże się
z zapewnieniem im odpowiedniego, jak najtańszego pokarmu i wykwalifikowanych opiekunów, a w razie choroby także opieki weterynaryjnej. Z drugiej strony taka droga rozwoju pozwala na stworzenie przetwórni mleka i rozpoczęcie produkcji sera czy masła. Nieważne, w którą stronę gracz będzie chciał rozwinąć swoje gospodarstwo, ważne, by podejmowane decyzje były przemyślane i prowadziły do upragnionego celu – stworzenia potężnego przedsiębiorstwa rolnego.

W Farm Manager 2018 twórcy umożliwili użytkownikom rozgrywkę w widoku strategicznym jak i możliwość wejścia w widok z oczu pracowników przebywających na farmie. Do dyspozycji jest również tryb fotograficzny, dzięki któremu gracz będzie mógł wykonać unikatowe zdjęcia wykreowanego przez siebie gospodarstwa, zarówno dorodnych dyń skąpanych w jesiennych kolorach otaczających drzew jak i skubiących trawę owiec czy krów, które wygrzewają się w wiosennych promykach słońca.

Gra Farm Manager 2018 miała premierę 6 kwietnia 2018 r., została wydana przez PlayWay, a jej dystrybutorem w Polsce jest firma Cenega. W wersji pudełkowej (na ten moment dostępnej tylko w Polsce!) nabywcy znajdą między innymi dwustronny kalendarz oraz grafikę wykonaną przy użyciu technologii soczewkowej – dzięki której można obserwować przemijanie pór roku. Gra oferuje także wsparcie dla modów, co oznacza, że za pośrednictwem Warsztatu Steam gracz ma dostęp do nowych elementów gry i dodatków tworzonych przez członków społeczności.

Farm Manager 2018 to przede wszystkim doskonała zabawa, relaksująca muzyka i ogromna ilość zadań i przeciwności losu do pokonania. Tytuł dla osób ambitnych, które chcą sprawdzić się w roli gospodarza i przedsiębiorcy. W wirtualnym świecie pozwala zdobyć doświadczenie, poszerzyć wiedzę i nabyć umiejętność podejmowania trafnych decyzji biznesowych na podstawie raportów i dynamicznie zmieniającej się sytuacji na rynku.

Link do gry: http://store.steampowered.com/app/495560/Farm_Manager_2018/

2 thoughts on “Sukces naszego parkowicza Cleversan Sofware – ich gra Farm Manager 2018 zadebiutowała na 3 miejscu listy globalnych bestsellerów

 1. Hello ,

  I saw your tweets and thought I will check your website. Have to say it looks very good!
  I’m also interested in this topic and have recently started my journey as young entrepreneur.

  I’m also looking for the ways on how to promote my website. I have tried AdSense and Facebok Ads, however it is getting very expensive.
  Can you recommend something what works best for you?

  I also want to improve SEO of my website. Would appreciate, if you can have a quick look at my website and give me an advice what I should improve: http://janzac.com/
  (Recently I have added a new page about FutureNet and the way how users can make money on this social networking portal.)

  I wanted to subscribe to your newsletter, but I couldn’t find it. Do you have it?

  Hope to hear from you soon.

  P.S.
  Maybe I will add link to your website on my website and you will add link to my website on your website? It will improve SEO of our websites, right? What do you think?

  Regards
  Jan Zac

 2. Excellent post. I was checking continuously this weblog and I am inspired!
  Very helpful info particularly the ultimate part 🙂 I take care of such information much.
  I was seeking this certain info for a very long time.
  Thanks and best of luck.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *