Badania i rozwój Łódź, Inkubator technologiczny Łódź, Sale konferencyjne Łódź, Tereny inwestycyjne Łódź, Bionanopark Łódź

Aktualności związane ze szczepieniem przeciwko COVID-19 w Bionanoparku:

Pacjenci, posiadający e-skierowanie na szczepienie przeciw COVID-19 mogą zgłaszać chęć zaszczepienia pod numerem tel. 42 280 76 83 od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 16:00.

Przed rozmową proszę przygotować: numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego.
Na podany numer telefonu, po zarejestrowaniu Państwa w systemie e-Rejestracji, zostanie wysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie w uzgodnionym terminie.

Dawka przypominająca dla osób z obniżoną odpornością.

Przypominająca dawka szczepionki dla osób od 12. roku życia – kliknij i sprawdź szczegóły.

Przypominająca dawka szczepionki dla osób od 16 do 18 lat – kliknij i sprawdź szczegóły.

Przypominająca dawka szczepionki dla osób po 50. roku życia oraz pracowników medycznych – kliknij i sprawdź szczegóły.

Szczepienia dla osób w wieku 16 i 17 lat – kliknij i sprawdź szczegóły.

Szczepienia dla osób od 12. roku życia – kliknij i sprawdź szczegóły.

Szczepienia dla osób od 5. do 11 roku życia – kliknij i sprawdź szczegóły.

Dlaczego warto zaszczepić się w Bionanoparku?

Dystans społeczny
Bionanopark nie jest przychodnią POZ. Pomieszczenia zaadaptowane do celu prowadzenia punktu szczepień, zostały odpowiednio odseparowane od pozostałej strefy, użytkowanej przez Klientów i pracowników Spółki. Do Państwa dyspozycji wydzielono dużą przestrzeń, która pozwoli uniknąć tłumów, kolejek oraz oczekiwania w towarzystwie innych pacjentów, którzy mogą stanowić źródło zarażenia koronawirusem lub inną chorobą.

Komfortowe warunki
Bionanopark gwarantuje dogodne warunki dojazdu – jest zlokalizowany tuż przy przystanku autobusowym linii 62. Od 4 maja dojeżdza tu równiez autobus linii 77. Dla tych z Państwa, którzy korzystają z samochodu, do dyspozycji przygotowano bezpłatny parking. Punkt Szczepień zlokalizowany jest na parterze, budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i osób mających problemy z poruszaniem się. Pacjenci, którzy nie mają możliwości samodzielnie dojechać na szczepienie mogą skorzystać z miejskiego transportu publicznego. Szczegóły pod numerem tel.: 42 272 66 44 .

Bezpieczeństwo
W Laboratoriach Bionanoparku znajdują się zamrażarki osiągające temperaturę -80 stopni Celsjusza, niezbędną do właściwego przechowywania szczepionek. Doświadczona i wykwalifikowana kadra pracowników laboratoryjnych Bionanoparku gwarantuje Państwu dostęp do preparatów przechowywanych w odpowiednich warunkach oraz przy zachowaniu należytych procedur.

Szczepienie - wskazówki krok po kroku:
  1. Po dokonaniu rejestracji (przez infolinię nr 989, SMS pod numer 664 908 556, przez Internetowe Konto Pacjenta lub podczas bezpośredniej rozmowy telefonicznej z pracownikiem Bionanoparku), każdy Pacjent otrzyma SMS z potwierdzeniem daty i godziny szczepienia. Z uwagi na konieczność zachowania dystansu społecznego nie ma możliwości oczekiwania na swoją godzinę szczepienia w Punkcie Szczepień. Prosimy przychodzić maksymalnie 5 minut przed wyznaczona godziną wizyty. Pacjenci będą przyjmowani przez lekarza zgodnie z ustalonym harmonogramem wizyt.
  2. Przed szczepieniem każdy Pacjent otrzyma kwestionariusz do wypełnienia. Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej musi wypełnić jej opiekun prawny, który wyraża zgodę na udzielenia świadczenia. Nie ma zaleceń dotyczących szczególnego przygotowania do szczepienia.
  3. Lekarz na podstawie badania zakwalifikuje Pacjenta do przyjęcia szczepionki.
  4. Pacjenci zakwalifikowani do szczepienia otrzymają domięśniowo zastrzyk. Preferowanym miejscem podania jest mięsień naramienny. Po szczepieniu Pacjent zobowiązany jest odczekać 15 minut pod obserwacją w Punkcie Szczepień.
  5. Pacjenci otrzymają dwie (Moderna, Pfizer BioNTech, AstraZeneca) dawki szczepionki. Druga dawka musi zostać podana w zdefiniowanym, przez producenta szczepionki terminie. Nie ma możliwości, by druga dawka została zastąpiona szczepionką innego producenta niż ta, która została podana w pierwszej dawce. 
  6. Szczepienie będzie odbywać się w pełnym reżimie sanitarnym. W Punkcie Szczepień należy obowiązkowo zakrywać usta i nos oraz zdezynfekować ręce przed wejściem. Podajnik z płynem do dezynfekcji będzie przygotowany w korytarzu przed drzwiami Punktu Szczepień.

Szczepienie jest bezpłatne i dobrowolne.

Każdy pacjent, który został zaszczepiony przeciw COVID-19  może za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta pobrac kod QR UCC.  Unijny Certyfikat COVID (UCC) to elektroniczne zaświadczenie, które ułatwi bezpieczne i swobodne przemieszczanie się pomiędzy krajami Unii Europejskiej w czasie pandemii – kliknij i sprawdź szczegóły.

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej 12-18 lat

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej 5-11  lat

Ulotka dla pacjenta Comirnaty Pfizer BioNTech

Charakterystyka produktu leczniczego Comirnaty Pfizer BioNTech

Ulotka dla pacjenta Moderna

Charakterystyka produktu leczniczego Moderna

Ulotka dla pacjenta AstraZeneca

Charakterystyka produktu leczniczego AstraZeneca

Ulotka dla pacjenta Vaccine Janssen

Charakterystyka produktu leczniczego Vaccine Janssen

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z infolinią Narodowego Funduszu Zdrowia tel. 989.