Badania i rozwój Łódź, Inkubator technologiczny Łódź, Sale konferencyjne Łódź, Tereny inwestycyjne Łódź, Bionanopark Łódź

W Bionanoparku zaszczepiono pierwszych zarejestrowanych Pacjentów. Najstarszy z nich ma 97 lat, najmłodszy 80 lat. Zgodnie z harmonogramem NFZ, do Punktu Szczepień przy Dubois dostarczono 30 dawek szczepionki przeciw COVID-19.

– Wszyscy życzylibyśmy sobie, aby dostępnych dawek szczepionki było jak najwięcej. Obecnie zapisy na szczepienia w Bionanoparku zostały wstrzymane, bo wszystkie dostępne terminy do 31 marca br. w naszym punkcie są zajęte. Jeśli rejestracja Pacjentów na kolejny okres będzie możliwa, będziemy Państwa na bieżąco informować.– mówi Marek Cieślak, Prezes Zarządu Bionanoparku.

Bionanopark jest wpisany do rejestru podmiotów leczniczych. Pracownia Indywidualnych Implantów Medycznych oraz Laboratorium Medycyny Spersonalizowanej to dwa z ośmiu Laboratoriów Spółki, które świadczą usługi badawcze na potrzeby komercyjne oraz biorą udział w realizacji projektów naukowych.

W laboratoriach Bionanoparku znajdują się zamrażarki osiągające temperaturę -80 stopni Celsjusza, niezbędną do właściwego przechowywania szczepionek. Posiadany sprzęt, kadrę oraz doświadczenie postanowiono wykorzystać w procesie szczepień mieszkańców Łodzi.

Do dyspozycji Pacjentów wydzielono dużą przestrzeń, która pozwoli uniknąć tłumów, kolejek oraz oczekiwania w towarzystwie innych Pacjentów, którzy mogą stanowić źródło zarażenia koronawirusem lub inną chorobą. Szczepienia są wykonywane przez profesjonalny personel medyczny. Lekarz kwalifikujący Pacjentów do szczepienia dba o ich bezpieczeństwo i zdrowie.

25 i 26 stycznia zaszczepiono 30 Pacjentów. Kolejne szczepienia odbędą się 1 lutego.