W Bionanoparku powstała pasieka

W sąsiedztwie laboratoriów zamieszkało 10 rodzin pszczelich. Latem będzie tam nawet 700 tysięcy owadów.

– W ten sposób chcemy zwrócić uwagę na konieczność ochrony pszczół, które pełnią bardzo ważną funkcję w łańcuchu pokarmowym. Jeśli przestaną zapylać rośliny to nie będzie ani kwiatów, ani owoców, ani nasion. Dlatego tak ważne jest, aby troszczyć się o pszczoły i stwarzać im odpowiednie warunki do życia. – mówi Marek Cieślak, Prezes Zarządu Bionanoparku.

Obecnie w ulach przebywa 200 tysięcy pszczół. Wiosną, gdy na świat przyjdą kolejne owady może ich być nawet 700 tysięcy. Spodziewamy się, że wyprodukują one miód akacjowy, lipowy i wielokwiatowy. Nasze przypuszczenia możemy potwierdzić w Laboratorium Autentykacji Produktów.

– Zaproponowałem Spółce współpracę z uwagi na jej położenie. Pszczoły mają tu doskonałe warunki. Z jednej strony rozległy park zapewnia im spokój, z drugiej okoliczna roślinność pozwala na pozyskanie odpowiedniej ilości pożywienia. – mówi Piotr Wróblewski, właściciel uli.

Pierwsze miodobranie w Bionanoparku planowane jest już w maju. Jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjające, pszczoły z jednego ula mogą wyprodukować nawet 25 kilogramów miodu w sezonie.