Wybierz Kobietę Biznesu roku 2020

Jedna z najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Polsce prowadzi firmę w naszym Inkubatorze. Katarzyna Przybył z XOXO Solutions znalazła się wśród nominowanych w rankingu Kobieta Biznesu 2020.

Znalazła nisze na rynku i stworzyła innowacyjne rozwiązanie. Ze swojego biura w Inkubatorze Bionanoparku zarządzą usługami w najdalszych zakątkach świata. W czasie pandemii, z dnia na dzień, zmieniła oferowane usługi, aby dostosować się do zmieniającego rynku. Jej wysiłki dostrzegło grono ekspertów, którzy właśnie nominowali ją do tytułu Kobiety Biznesu 2020.

– Rok 2020 był trudny dla większości branż. Dla nas, jak i dla całej turystyki był to ogromny cios, który wymusił szybką reakcję i dostosowanie się do obecnych warunków. Plusem całej sytuacji jest to, że aktualnie wprowadzone zmiany wzmocnią firmę na przyszłe lata, gdy już wszystko wróci do normy. Już sama nominacja jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Nie spodziewałam się widzieć swoją twarz w rankingu między Prezes BGK, Pfizer i Ewą Chodakowską – śmieje się Katarzyna Przybył – To miłe i zawsze motywuje, gdy ktoś docenia moje wysiłki – dodaje.

Ranking 100 Kobiet Biznesu „Puls Biznesu” organizuje od 10 lat. W gronie laureatek znalazły się Panie, które zarządzają firmami o największej dynamice sprzedaży i zysku w dwóch ostatnich latach. Są wśród nich menedżerki z największych korporacji, ale też założycielki własnych firm, które szybko okazały się sukcesem.

Katarzyna Przybył jest dyrektor operacyjną w XOXO Solutions, firma mieści się w Inkubatorze Bionanoparku. W 2017 r. założyła z mężem spółkę, która wypożycza i sprzedaje routery z mobilnym dostępem do internetu w 140 krajach. Opłata jest stała bez względu na zużycie danych. W 2019 r. łódzka firma miała 1,5 mln zł obrotu. W tym roku, by odnaleźć się w nowej sytuacji, przestawiła się na osoby pracujące zdalnie oraz stworzyła ofertę dedykowaną międzynarodowym firmom transportowym. Dzięki XOXO WiFi Home Office każdy, kto ma problem z dostępem do sieci w domu podczas pandemii, może wynająć XOXO WiFi bez długich umów, np. na 30 dni. Router zapewnia najlepszy możliwy zasięg w Polsce z pokryciem największych czterech operatorów. Pakiet XOXO Europa jest natomiast najkorzystniejszym na polskim rynku pakietem danych w całej UE. Idealny dla osób spędzających dużo czasu za granicą.

W plebiscycie można głosować tutaj do 17 listopada. Trzymamy kciuki.

Ranking 100 Kobiet Biznesu i towarzyszący mu plebiscyt powstały, by inspirować — kobiety do działania i doceniania swoich osiągnięć, a rynek do zmian. Wyniki głosowania czytelników oraz zestawienie 100 najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Polsce opublikujemy 4 grudnia w formie ekskluzywnego dodatku do dziennika „Puls Biznesu”. Przybliżymy w nim historie kobiet z czołówki rankingu i plebiscytu. Mamy nadzieję, że ta lektura będzie szczególnie wartościowa dla naszych czytelniczek — zainspiruje je, doda im skrzydeł i pozwoli uwierzyć we własne możliwości.