Wybierz projekt, który wejdzie do finału Konkursu Naukowego E(x)plory

Młodzi naukowcy z całego kraju walczą o miejsce w finale konkursu Naukowego E(x)plory. Zagłosuj na najciekawszy projekt i zdecyduj kto dostanie szansę walki o zwycięstwo.

#biletnafinał od Grupy LOTOS S.A. to plebiscyt, w którym Internauci wybierają projekt, który wejdzie do finału Konkursu Naukowego E(x)plory i wraz z 34 najlepszymi zespołami z całej Polski, wybranymi podczas Regionalnych etapów Konkursu Naukowego E(x)plory, zawalczy o główne nagrody.
Organizatorem plebiscytu jest Fundacja Zaawansowanych Technologii, która w ramach programu E(x)plory od 9 lat wspiera młode talenty i polskie innowacje.

Głosowanie trwa do 6 listopada do godz. 23:59. Zwycięzca Plebiscytu zostanie ogłoszony 7 listopada 2020 o godz. 12:00. Informacja o wynikach głosowania pojawi się także na stronie internetowej Plebiscytu oraz na facebook.com/Explory.

Zagłosować można tutaj

Konkurs Naukowy E(x)plory został stworzony z myślą o młodych pasjonatach nauki, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, spotkać inspirujących rówieśników i poznać kulisy pracy badacza. Udział w Konkursie daje możliwość zaprezentowania pomysłów z różnych dziedzin nauki, jak również otrzymania wsparcia ze strony ekspertów oraz zaplanowania najbliższych etapów kariery zawodowej. Konkurs składa się z trzech etapów: zgłoszenie projektu polegające na wysłaniu formularza, udział w regionalnych eliminacjach w pięciu miastach Polski, odbywających się w ramach Festiwali Naukowych E(x)plory oraz finał podczas największego święta nauki i innowacji – Gdynia E(x)plory Week – 25-27 listopada 2020.

9 października odbyła się Regionalna Edycja Festiwalu Naukowego E(x)plory. Bionanopark był gospodarzem wydarzenia, które w całości było transmitowane w internecie. Jury wybrało 6 spośród 18 projektów, które zaprezentują się podczas finału w Gdyni. Młodzi naukowcy będą walczyć o stypendia naukowe na rozwój swoich projektów ufundowane przez Mecenasa Programu E(x)plory Grupę LOTOS, udział w konkursach międzynarodowych oraz nagrody specjalne ufundowane przez partnerów programu E(x)plory.