Zabezpiecz swój rower

Sezon rowerowy w pełni, warto zabezpieczyć rower przed kradzieżą. Miłośnicy nowoczesnych technologii mogą zainwestować w lokalizator GPS. Jednym z ich producentów jest firma Shield Bike z Inkubatora w Bionanoparku. Ich rozwiązanie umożliwia namierzanie i śledzenie rowerów, rowerów elektrycznych, hulajnóg elektrycznych, skuterów oraz motocykli.

– Zabezpieczenie jest praktycznie niewidzialne – znajduje się w ramie urządzenia lub sztycy pod siodełkiem. Potencjalnemu złodziejowi trudno jest je nie tylko dostrzec, ale też unieszkodliwić. Bateria pozwala na 700 godzin pracy lokalizatora. Wysyła pozycję pojazdu w czasie rzeczywistym. Bazuje nie tylko na technologii GPS ale też GSM, dzięki czemu możemy znaleźć rower np. wewnątrz budynku – tłumaczy Sebastian Reszpondek, prezes Shield Bike. – Wszystkie dane można obejrzeć w czasie rzeczywistym na ekranie smartfona.

Prace nad łódzkim wynalazkiem trwały ponad 3 lata, firma opatentowała unikalne rozwiązania konstrukcyjne i techniczne. Produkt już wzbudził duże zainteresowanie m.in. na targach CEBiT w Hannowerze, targach rowerowych w Tajwanie czy konferencji Viva Technology w Paryżu. Strartup wrócił stamtąd z kilkoma kontraktami. Ale młodzi przedsiębiorcy zapowiadają, że to dopiero początek.

-Jeszcze w tym roku planujemy pierwszą emisję Pre-IPO akcji. Pozyskane w ten sposób środki przeznaczymy na opracowanie nowych produktów i rozwój firmy. W przyszłym roku chcemy też sprzedawać nasze zabezpieczenia na rynku amerykańskim.

Straż Miejska w Łodzi zachęca też do oznakowania roweru, czyli wygrawerowania na nim specjalnego numeru, dzięki któremu możliwe jest odszukanie właściciela w bazie danych. – Mamy w swojej bazie już ponad osiem tysięcy pojazdów. – mówi Joanna Prasnowska ze Straży Miejskiej w Łodzi.
Aby oznakować rower trzeba posiadać dowód osobisty oraz dowód zakupu (fakturę lub rachunek), albo pisemne oświadczenie właściciela. Usługa jest bezpłatna. Wystarczy zadzwonić do Oddziału Dzielnicowego Straży Miejskiej w Łodzi i uzgodnić termin.
• Śródmieście: tel. 42 66 22 445
• Bałuty: tel. 42 250-22-45
• Widzew: tel. 42 250 22 39
• Polesie: tel. 42 250 22 04
• Górna: tel. 42 250 22 52

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *