Zapraszamy do korzystania ze stacji ładowania pojazdów elektrycznych

W Bionanoparku jest już instalacja, z której ucieszą się pasjonaci pojazdów elektrycznych. To nowoczesna stacja ładowania firmy Ecotap wykorzystująca prąd zmienny. System Ecotap obejmuje ok. 3,5 tysiąca takich urządzeń zlokalizowanych w całej Europie.

Ładowarka znajduje się na parkingu przed budynkiem C. Moc ładowania dostosowywana jest do każdego pojazdu indywidualnie (max. 22 kW), a w przypadku jednoczesnego ładowania dwóch pojazdów stacja inteligentnie dzieli ją na obu użytkowników tak, aby proces przebiegał optymalnie dla każdego z nich. Czas oczekiwania na naładowanie baterii można sobie umilić pijąc kawę lub spacerując po zielonym terenie Bionanoparku. Do dyspozycji jest także bufet oraz automaty z napojami i przekąskami.

Ładowarki wykorzystujące prąd zmienny cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników, ponieważ ten typ urządzeń jest najbardziej ekonomiczny. Dodatkowo stacja ładowania pojazdów elektrycznych w Bionanoparku ma być bezpłatna do końca września. Po tym terminie osoby, które będą chciały „zatankować” prąd, będą musiały zainstalować aplikację Ecotap lub bezpłatnie wyrobić specjalną kartę. Wkrótce ładowarka zostanie także dodana do popularnej aplikacji dla „elektrycznych” kierowców – Plugshare.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *