Zdobyła bilet na finał, będzie walczyć o główną nagrodę w Konkursie Naukowym E(x)plory.

#biletnafinał to szansa dla projektów, które nie zakwalifikowały się do finału podczas regionalnych etapów Konkursu. W plebiscycie oddano łącznie 4932 głosy. Zwycięski projekt zdobył aż 1853 głosy! Jego autorką jest Anna Prus, uczennica V Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie.

– W swojej pracy zwróciłam uwagę na nowy problem, z którym zmaga się coraz więcej osób, a mianowicie – z mięśniem gruszkowatym. Przedstawiłam przyczynę, diagnostykę i zaproponowałam proces leczenia. Wymyśliłam trzy nowe ćwiczenia, które okazały się skuteczne w zmaganiu się z tą strukturą. Zaznaczyłam także, jak ważna jest szczegółowa diagnoza, którą opisałam, uwzględniając dziesięć testów. – tłumaczy Anna Prus, zdobywczyni „Biletu na finał”

Założeniem projektu jest przywrócenie osób z dolegliwościami bólowymi do zdrowia i normalnego funkcjonowania oraz przywrócenie pełnej ruchomości w obrębie stawu biodrowego. U większości osób ból zaczął ustępować, co oznaczało, że dobrana terapia i zadane ćwiczenia do wykonywania w warunkach domowych przynoszą skuteczny efekt terapeutyczny.

Podczas pięciu regionalnych etapów Konkursu Naukowego E(x)plory. Młodzi naukowcy z całej Polski walczyli o miejsca w Krajowym Finale Konkursu, który odbędzie się podczas Gdynia E(x)plory Week. Spośród 163 projektów prezentowanych w Podzamczu, Łodzi, Wrocławiu, Bydgoszczy i Olsztynie wybrano 34 projekty finałowe.

Wszystkie projekty, na które można było głosować, znajdują się na stronie www.biletnafinal.explory.pl.