Znamy finalistów Konkursu Naukowego E(x)plory w Łodzi

Za nami druga edycja Festiwalu Naukowego E(x)plory. Młodzi naukowcy walczyli o miejsca w finale Konkursu Naukowego E(x)plory. Akredytacje do kolejnego etapu otrzymało 6 projektów. Ich autorzy wezmą udział w finałowych rozgrywkach w Gdyni. Wydarzenie odbyło się 9 października w Łodzi i było w całości transmitowane w Internecie.

Konkurs Naukowy E(x)plory został stworzony z myślą o młodych pasjonatach nauki, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, spotkać inspirujących rówieśników i poznać kulisy pracy badacza. Udział w Konkursie daje możliwość zaprezentowania pomysłów z różnych dziedzin nauki, jak również otrzymania wsparcia ze strony ekspertów oraz zaplanowania najbliższych etapów kariery zawodowej. Konkurs składa się z trzech etapów: zgłoszenie projektu polegające na wysłaniu formularza, udział w regionalnych eliminacjach w pięciu miastach Polski, odbywających się w ramach Festiwali Naukowych E(x)plory oraz finał podczas największego święta nauki i innowacji – Gdynia E(x)plory Week – 25-27 listopada 2020.

Do regionalnego etapu Konkursu Naukowego w Łodzi zakwalifikowało się 18 projektów. W tegorocznych rozgrywkach Konkursu do kolejnego etapu przeszło 6 następujących drużyn:

  • Wiktoria Kędzierska „Infradźwiękowy odstraszacz, który umożliwi ludziom i gołębiom bezkonfliktowe życie”
  • Kacper Waluk, Jakub Pietrzak „Weryfikacja planu leczenia pacjenta onkologicznego z użyciem fantomu antropomorficznego”
  • Olga Ścieżka Preferencje Varroa destructor w porażeniu czerwiu wychowywanego na młodych i starych plastrach pszczelich
  • Dominik Gubrynowicz, Jakub Buzuk „WebBehaviour”
  • Oiotr Ziębiński „Alicja – sztuczna inteligencja”
  • Jan Szydłowski, Faustyna Blandzi „Inteligentna Kula dla seniora IKS”

To oni wezmą udział w finale Konkursu Naukowego E(x)plory w Gdyni również w wersji online. Młodzi naukowcy będą walczyć o stypendia naukowe na rozwój swoich projektów ufundowane przez Mecenasa Programu E(x)plory Grupę LOTOS, udział w konkursach międzynarodowych oraz nagrody specjalne ufundowane przez partnerów programu E(x)plory.

Więcej o projektach finałowych na stronie E(x)plory.
Mecenasem Programu E(x)plory jest Grupa LOTOS. Gospodarzami Festiwalu Naukowego E(x)plory są Bionanopark i Miasto Łódź (Zadanie publiczne „Łódź naukowa. Łódź akademicka 2020/21). Dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.