Zgłoszenia można nadsyłać do 30 kwietnia. W tegorocznej edycji mogą wziąć udział osoby fizyczne, zespoły projektowe oraz przedsiębiorcy działający na rynku nie dłużej niż 36 miesięcy.
Konkurs skierowany jest do twórców innowacyjnych projektów zarówno naukowych, technologicznych, jak i artystycznych we wczesnej fazie rozwoju. Z nadesłanych aplikacji wyłonione zostaną najlepsze zespoły, które wezmą udział w 6-miesięcznym mentoringu. W tym roku zaproszenie do współpracy przyjęło blisko 50 mentorów z kraju oraz z zagranicy. Dodatkowym wsparciem dla uczestników będą warsztaty, indywidualne spotkania z ekspertami, inwestorami oraz analitykami biznesowymi. Przy ocenie projektów zostaną wzięte pod uwagę kompetencje zespołu, wykorzystywana technologia, a także otoczenie rynkowe projektu i jego globalny potencjał.
Unikatowym wsparciem dla startupów będzie bezpłatny, półroczny dostęp do pilotażowej sieci 5G!Zespoły otrzymają szansę testowania możliwości technologii 5G oraz kreowanie jej nowych zastosowań. Zakwalifikowane do programu startupy objęte zostaną dodatkowym wsparciem eksperckim ze strony Politechniki Łódzkiej oraz zespołu działającego w ramach projektu DIH5G.
Finalnie, uczestnicy będą mogli dokonać prezentacji projektu przed kluczowymi inwestorami z kraju oraz z zagranicy podczas organizowanego przy współpracy z Uniwersytetem Łódzkim VC Speed Dating oraz zawalczą o nagrody sponsorowane przez Parterów Konkursu w formie finansowej, rzeczowej oraz usługowej o wartości przekraczającej 250 000 zł.
Do konkursu można zgłaszać zarówno projekty, usługi zmieniające świat globalnie, jak i te mniejsze nowatorskie wpisujące się w potrzeby lokalnego rynku.
Rekrutacja trwa do 30 kwietnia 2021 r. na stronie www.startupy.lodz.pl
WAŻNE TERMINY:
- 30 kwietnia – ostatni dzień przyjmowania aplikacji
- 12 i 13 maja – drugi etap rekrutacji – rozmowy kwalifikacyjne
- 17 maja – ogłoszenie wyników
- 20 maja – Inauguracja Konkursu
- kwiecień – październik – sesje mentoringowe, warsztaty, doradztwo
- 5 listopada – Kapituła Konkursu
- 19 listopada – Gala finałowa
- listopad – VC Speed Dating
Organizatorem „Mam pomysł na start-up” jest Urząd Miasta Łodzi. Bionanopark jest partnerem konkursu.
Ubiegłoroczną edycję konkursu wygrały ex aequo projekty SeniorApp oraz CodeAlly.io. SeniorApp stworzył aplikację, która w obecnych czasach odgrywa znaczącą rolę w łączeniu osób oferujących pomoc w sprawach życia codziennego z osobami starszymi. CodeAlly.io wyszedł na przeciw branży IT, tworząc platformę do rekrutacji programistów oraz nauki programowania. Wśród pozostałych laureatów znalazły się projekty: SomiGro, Poskładane, AquainGon, EmployPlan, PHOTOLAND, Inkfinity, PolyCoat, Biodegradowalne opakowania przeznaczone do pakowania żywności, Podkluczyk, Pet an9d Others. Historyjki komiksowe, ARTY, TylkaGalanta, BreastIdea, Airneatly, Przyszłośc Mody, KanapkaMan.