Publikacja naszych naukowców wydana w renomowanym International Journal of Molecular Sciences

Posted

Hodowle komórkowe są ważnym narzędziem do testowania materiałów, substancji i leków, a także w badaniu biologii komórki oraz działających w nich mechanizmów.
Wiedzą o tym nasi naukowcy – mgr Kamila Białkowska oraz dr inż. Piotr Komorowski z Laboratorium Biofizyki Molekularnej i Nanostrukturalnej, współpracujący z prof. dr hab. Marią Bryszewską oraz dr hab. Katarzyną Miłowską prof. nadzw. UŁ(*), których artykuł o trójwymiarowych hodowlach komórkowych został doceniony i opublikowany w uznanym czasopiśmie naukowym International Journal of Molecular Sciences.

600 tysięcy złotych czeka na Polskie Produkty Przyszłości

Posted

Współczesny szybko zmieniający się świat nie może obyć się bez innowacyjnych produktów i nowatorskich technologii. Ich twórcy ponownie mogą powalczyć o nagrody finansowane z Unii Europejskiej. Aż 600 tysięcy złotych czeka na zwycięzców XXIII edycji konkursu „Polski Produkt Przyszłości”, organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Prof. dr hab. inż. Sławomir Wiak od 1 września 2020 r. pełni funkcję Członka Zarządu Bionanoparku

Posted

Prof. Sławomir Wiak w latach 2016-2020 był rektorem Politechniki Łódzkiej. Jest specjalistą w zakresie systemów mechatronicznych, technologii informatycznych, sztucznej inteligencji, systemów eksperckich i bazodanowych, systemów e-learningowych. Zainicjował powstanie sieci badawczej 5G w kampusie Politechniki Łódzkiej. Od teraz swoją wiedzą i doświadczeniem będzie wspierał także Bionanopark.